Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pondělí 18.9.

18. 9. 2023

Úkoly:

ČJ - úkol:
Uvolňovací cviky - klikyháky a dokreslení obličeje draka (MPP str. 3/ poslední drak).

ŽA mám u sebe, nehledejte.

Zítra máme MODROZELENÝ DEN, všechny děti prosím o příchod na 8.00 + děti, které svačí v jídelně, mají odhlášenou svačinu, prosím o vlastní, děkuji, VD.

 

Co jsme dnes dělali?

1. hodina ČJ

Povídání o zážitcích o víkendu. Řádek a sloupeček - čtení obrázků (ŽA str.20/zel), délka a počet slabik (ŽA str.20/zel - první a poslední řádek obrázků - děti vyťukávají počet a délku slabik tužkou, potom to zapisují graficky k jednotlivým obrázkům (krátká slabika je tečka ., dlouhá slabika je svislá čára/), kroužkování obrázků v prostřením řádku - zaměřeno na barvy a pojmy před, za, vlevo, vpravo, první, poslední (ŽA str.20/zel - např. první obrázek zakroužkuj červeně, obrázek za  kytičkou zakroužkuj žlutě, ...). Cviky k uvolnění zápěstí - klikyháky (nejprve do vzduchu, potom tužkou do sešitu, MPP str.2).

 

2. hodina ČJ

Bílý den - povídáme si, co je bílé. Hra Bílá věc tě probudí (říkáme různá slova, pokud děti uslyší slovo něco, co je bílé, mrknou). Pojmy největší, velký, nejmenší + diktát barev s pravolevou orientací (ŽA str. 20/mod - největší balon má žlutý pásek vlevo, vedle žlutého má modrý, nejvíc vpravo je zelený, mezi modrým a zeleným je fialový). Zrakové vnímání - hledání zvláštností (ŽA str. 20/žlu). Cviky k uvolnění zápěstí - klikyháky (MPP str. 3/ 2 draci - dokreslíme provázky a vykreslíme obličeje).

 

3. hodina MA

Počítáme do 5 (ukazujeme na prstech počty podle sluchového vnímání + PH Molekuly). Znak pro plus, co to znamená (MA 12/1 + otázky k počtu zvířátek v celém cvičení). Bludiště (MA 12/2,3). Krokování - krokujeme nestejně dlouhé kroky, rovnáme si papučky za sebe, podle nich krokujeme, potom papíry - potřebujeme krokovací pás (MA 12/4).

 

4. hodina TV

Průpravná cvičení k atletickým disciplínám, zjednodušená běžecká abeceda, startovací povel, sprint 50m.