Jdi na obsah Jdi na menu
 


Středa 20.9.

20. 9. 2023

Úkol:

ČJ - úkol:

Dolní oblouk zužený (ŽA str. 21/další 3 řádky) - prosím o pomalé a pečlivé kreslení, ruka se posunuje, sjíždí vždy rovně dolů a rovně nahoru

 

Co jsme dnes dělali?

2. hodina ČJ

Pestrobarevný den - začínáme písničkou z pohádky Princové jsou na draka (viz odkaz). Zrakové vnímání (ŽA str. 21/domečky dole - dokreslíme 2 okna domečku nejvíc napravo, dveře druhému domečku, zakroužkujeme prostřední domeček, komín nakreslíme domečku hned napravo od prostředního aj.). Psaní - dolní oblouk s lehkým posouváním ruky (ŽA str. 21/3řádky). Proběhlo fotografování.

ČJ - odkaz pro hodinu: písnička Dělání: https://www.youtube.com/watch?v=jLG1ILNKQp0

 

3. hodina MA

Čteme číslice 1,2,3 (podle kartiček, které ukazujeme, zkoušíme daný počet, vytleskat, vymrkat, zadupat, zazpívat na slabiku , vyskládat z pastelek nebo kostiček před sebe). Vykreslujeme 1 nebo 2 (MA 14/2). Střídáme pravidelný rytmus (nejdřív na zkoušku můžeme střídat tlesk, dup, tlesk, dup, pak říkat barvy, pak MA 14/3 - vykreslení). Vyprávění pohádky o hradu, který má cimbuří, postřehování a ukazování slyšených čísel,  vysvětlení si, co je cimbuří na hradě, zkoušíme ho postavit z krychlí, pak porovnáváme, zda je podobné jak cimbuří z krychlí v sešitku (MA 12/5 - i toto cimbuří zkoušíme přesně barevně postavit).

 

4. hodina PRV

Ve třídě - jak to vypadá ve třídě z pohledu dětí ze svého místa, orientace a hledání předmětů v naší třídě, hra Co se změnilo. Zrakové vnímání - prostorová orientace a vykreslování dle pokynů (PRV str. 9/podle informací dole v liště). Hledání rozdílů (pr. list TŘÍDA).

 

5. hodina PČ

Tvoříme pravidla třídy v baloncích (kresba).